CHWAŁA, LEE HAE-YOUNG

     

 
            Poznajcie Dong-eun, młodą dziewczynę, która ma w życiu prawdziwego pecha. Mieszka w slumsach, jej matka to pijaczka, której praktycznie ciągle nie ma, a jak już się pojawia, to wyciąga od córki pieniądze. Dong-eun jest nastolatką, która jak jej rówieśnicy chodzi do szkoły, a jednak musi pracować żeby mieć na coś do zjedzenia i miejsce do spania.

            Ponieważ wywodzi się z nizin społecznych staje się obiektem drwin, ale co gorsza również ofiarą psychicznego i fizycznego znęcania ze strony pięcioosobowej ekipy bogatych dzieciaków, na czele której stoi Yeon-jin.

             Mija dekada.  Można powiedzieć, że każdy z oprawców kobiety już w jakiś sposób ułożył sobie życie, nie wiedzą jednak, że w tym czasie, gdy oni robili kariery ich ofiara przygotowywała misterny plan zemsty na nich wszystkich. A więc wendettę czas zacząć….

 

            Jeden z lepszych seriali dramatycznych, jakie widziałam traktujący o wykluczeniu, przemocy w szkole, bezradności wobec lepiej sytuowanych i bierności ze strony  dorosłych. Jednak jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłej  dziewczynie/kobiecie, jej sile, determinacji, mądrości, ale także potrzebie wymierzenia sprawiedliwości wszystkim tym, którzy ją i jej podobnych potwornie skrzywdzili.

 

 

           Polecam!

 

 
Komentarze

Zgadzam się, znakomita produkcja! Z resztą Koreańczycy potrafią w takie rzeczy :)


Asia

Popularne posty z tego bloga

WYSPA TAJEMNIC, MARTIN SCORSESE

1670 - SERIAL

TYLKO ONA ZOSTAŁA, RILEY SAGER