BALDUR.WYSPY BIAŁEGO SŁOŃCA, BERENIKA LENARD, PIOTR MIKOŁAJCZAK

 


Tytułowy Baldur to mieszkający w Reykjaviku rozwodnik i ojciec nastoletniej córki. Z zawodu jest dziennikarzem, któremu ostatnio nie najlepiej się wiedzie, ale jakoś dotychczas dawał sobie radę.

Wszystko zmienia się w momencie gdy publikuje w sieci nagranie z wydarzenia, którego był świadkiem. Od tego momentu życie wywraca mu się do góry nogami.

Okazuje się bowiem, że wracają do niego dotychczas głęboko ukryte wspomnienia z końca lat 90-tych związane z Polską, a właściwie ze wsią Strugi położoną nieopodal polsko-słowackiej granicy. Niestety na skutek tragedii, do której wówczas doszło Baldur i jego rodzina mogą znaleźć się w ogromnym niebezpieczeństwie….

 

Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak stworzyli bardzo ciekawy thriller psychologiczny w którym zawarte jest wszystko czym charakteryzuję się ten gatunek. Ciekawe portrety psychologiczne, skomplikowane relacje między bohaterami, wychodzące na jaw mroczne tajemnice, a wszystko osadzone w dwóch liniach czasowych oraz dwóch krajach Islandii i Polsce.

 

Polecam !


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WYSPA TAJEMNIC, MARTIN SCORSESE

1670 - SERIAL

TYLKO ONA ZOSTAŁA, RILEY SAGER